Fámy o obyčejném molitanu a akustické pěně
Tento článek se mi líbí
Vytisknout
Obyčejný molitan
- U klasických molitanů do matrací a k čalounickým účelům se místo toho jak je pohltivý a s jakou je buněčnou strukturou dbá spíše na jeho odolnost vůči opakovanému stlačování.
- Obyčejný molitan za pár kaček je vždy hořlavý.
- Obyčejný molitan nemá otevřenou buněčnou strukturu, a tudíž nemá tak dobré absorpční vlastnosti jako akustické pěny na tohle určené.
- Obyčejný žlutý molitan, jak známe, nemá estetické vlastnosti jako akustická pěna.
|
Akustická pěna
- Dělá se i v nehořlavém provedení.
- U nás je možno zakoupit také pěny levnější, bez přísad dávající vlastnost samozhášivosti (nehořlavostí), nicméně i tato pěna je s otevřenou buněčnou strukturou a díky odlišnému výrobnímu postupu je alespoň pevnější resp. tužší a lépe se s ní pracuje při instalaci.
- Tajemství polyuretanových akustických pěn je v tom, že právě v otevřených buňkách se utlumí zvuková energie.
- Akustická pěna je tedy primární materiál na akustické úpravy.
|
Zjistěte, jak akustická pěna vlastně funguje.

Spousta lidí má na zdech molitan, koberce, závěsy a podobné náhražky, jelikož značkové akustické materiály jsou velice drahé !!
To chápeme, ale ...
S námi se můžete bez laciných náhražek skvěle slyšet, neničit si Váš jedinečný sluch a „nepřekřikávat se“ v nástrojích.
Podívejte se na náš sortiment.
Byl pro Vás tento článek přínosný? Dejte mu hodnocení:
Celkem hlasů: 6
Průměrné hodnocení: 4.7
Další vybrané články z rubriky:
Metoda měření akustické pohltivosti pomocí impedanční trubice dokáže určit, jak dobře nebo naopak špatně libovolný materiál pohlcuje zvuk. Měření stojí na velmi jednoduchém principu a řeší potřebu přesného…
Číst více »
Tento způsob je už spíše lahůdkou pro opravdové kutily a labužníky v oboru. Velkou výhodou tohoto připevnění je to, že nepoškodíte zdivo. Také si při tomto způsobu můžete udělat tzv. mobilní…
Číst více »
Podlaha může být neočekávaným, ale o to zákeřnějším zdrojem hluku, který snadno otráví Vaše bydlení. V tomto článku si řekneme, jaké ruchy nejčastěji podlahou procházejí, kde se berou a hlavně, jak je co…
Číst více »